Medopip.Hrana pentru albine de calitate 4,5/6/6,5lei

Anunturi de vanzare - cumparare hrana artificiala si stimulente pentru albine.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=25&t=4452

Mesajde Apisan » 03 Feb 2015, 09:39

Fiindca a inceput sezonul rece,iata solutia hranirilor in aceasta perioada.
Sunt din Timisoara si pentru detalii si comenzi ma puteti contacta la tel.0722783600;0356418662;mesaj privat sau e-mail.
Firma S.C. Apisan srl comercializeaza turte din serbet din zahar pudra invertit ,foarte usor de administrat.Unic distribuitor in Romania.
A fost creat special pentru nevoile albinelor si interesul apicultorilor.
Albinele consuma turta, nu o prelucreaza pentru a o transforma in miere, albina nu se uzeaza, iar mierea ramane curata, ceea ce nu se intampla si in cazul utilizarii siropului.

De aceea este recomandata in perioadele cind lipseste culesul din natura
-in perioadele ;reci(iarna)
- ploioase,cind albina nu poate iesi la cules
-in intervalele cu lipsa de cules ,Cind cade culesul si albinele tind sa intre in frigurile roitului
-pentru ajutarea si dezvoltarea roilor formati
-adjuvant in combaterea varozei
Iata citeva avantaje in favoarea utilizarii serbetului fata de sirop;
-are o valoare energetica foarte mare,continutul de apa (umiditate) foarte mic ,sub 5%,restul de 95% este substanta activa.
-Usor de administrat,se dezlipeste folia de pe o parte si se pune deasupra ramelor sub podisor iar albinele au acces usor la ea.
-Nu trebuie zilnic sau la doua zile sa deranjezi familia de albine si nici pe apicultor(economie de timp)Turta se administreaza odata si albinele o consuma in functie de necesitati cind nu are cules.Dureaza cel putin o saptamina pina este consumata,de o familie puternica fara lipsa de cules.
-asigura continuitate in stimulare.
-nu se ineaca albina ca in sirop.Bineinteles trebuie indepartata albina de pe rame cind se administreaza.Nu curge.
-nu trebuie un hranitor special pentru administrare,si nici spatiu pentru acesta.
-Nu creeaza furtisag ca in cazul siropului.
-nu se acreste ,nu fermenteza ,la temperaturi ridicate.
-Se poate administra si in timpul zilei cu ocazia lucrarilor de intretinere a familiei,nu numai seara ca la sirop
-este hidroscopica ,absoarbe umiditatea din stup in perioadele critice.
Exista pe stoc 3 variante de serbet astfel;
1.Medopip standard;ambalat la punga de 1kg cu dimensiunile 25/20cm.Contine zahar pudra cu sirop de invertire pentu a nu uza albina.Recomandata in orice perioada a anului
Pret cu tva: nou 7lei/kg(vechi 8lei)
2.Medopip stimulator:ambalat la punga de 1kg cu dimensiunile 25/20cm.Contine zahar pudra cu sirop de invertire pentu a nu uza albina.Recomandata in orice perioada a anului cind exista puiet.In serbet este si un complex de vitamine si minerale pentru stimularea pontei matcii dar si proteina vegetala pentru hrana puietului.
Se evita utilizarea sa din octombrie pina in ianuarie deoarece nu mai este puit care sa consume proteina si incarca intestinele albinei,iar zborurile de curatire nu se pot face atit de des.
Este recomandata in lunile august-septembrie pentru formarea corpului gras al albinelor pentru iernare, februarie-martie cind nu exista cules din natura dar matca a inceput ponta si nu numai.(contine proteina)
Pret cu tva: nou 8lei/kg(vechi 9lei)
3.Medopip nozepima;ambalat la punga de 0,5kg.Contine zahar pudra cu sirop de invertire pentu a nu uza albina ,cu iod si iodura de potasiu care contribuie ,prin efectul sau fungicid,la combaterea nosemozei dar si la aparitia puietului varos.Nu contine antibiotic,deci nu afecteaza mierea.
Este recomandat in orice perioada a anului cind se constata aparitia nosemei si in acest caz trebuie repetat tratamentul.Iar cu caracter preventiv la intrarea in iarna in septembrie -noiembrie.
Pret cu tva: nou 5lei/0,5kg(vechi 6lei)
Sunt din Timisoara si pentru detalii si comenzi ma puteti contacta la tel.0722783600;0356418662;mesaj privat sau e-mail.
Transportul intra in sarcina beneficiarului la intelegere cu furnizorul.
Oferta este valabila in limita stocului disponibil
Ultima oară modificat de Apisan pe 24 Ian 2016, 11:19, modificat 1 dată în total.
Apisan

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Re: Medopip.Hrana pentru albine de calitate

Mesajde mircea_tm » 03 Feb 2015, 12:56

buna ziua! Daca sunteti asa de amabil cu noi apicultorii si veniti in sprijinul nostru cu turte/serbet, cu de toate....ne puteti prezenta un buletin de analiza? ce cuprinde "proteina vegetala" , "plus multe altele". Sa nu interpretati aceasta dorinta (a mea) ca o denigrare, la adresa d-voastra. Vreau sa stiu de ce trebuie sa cumpar de la d-voastra si nu de la "SC API-ICS"?!! din nou revin cu rugamintea despre buletinul de analiza! Va multumesc.
mircea_tm

Mesajde Apisan » 03 Feb 2015, 23:40

Sunt amabil cu mine pentru ca si eu sunt apicultor.Iar albinele mele o apreciaza de sase ani.Nu cred ca are vreo alta firma mai multe documente de prezentat cite am eu pentru acest produs.Daca dumneavoastra veti cumpara, eu promit ca pentru fiecare cutie cumparata de dumneavoastra eu va voi prezenta cite o pagina noua,diferita, legata de acest produs.Daca nu, ramin cu munca si reclama nu va cer nimic,dar ma opresc la 10 postari.Voi incepe cu aprobarile de la Institutul pentru controlul produselor biologice si medicamentelor de uz veterinar.Sa vedem cite poate suporta o postare.Din pacate vad ca nu reusesc sa pun documentele scanate.Se afiseaza Extensia pdf nu este permisă.Nu stiu care-i problema.Poate-mi spune cineva cum sa procedez.Daca-mi dati o adresa de e-mail sigur pot sa vi le trimit.Incerc sa pun o poza.Daca merge le voi poza si nu scana.
Produsul este aprobat si inclus pe lista Apia.Este aprobat spre decontare si pe programul national apicol( daca va mai fi pus in aplicare) si s-a decontat.S-a decontat si pe programul de minimis si s-ar putea sa se mai aplice si anul acesta.Dar nu este acesta cel mai important ci albinele vor spune ce le place.Va ofer unul gratis.Intrebati-le pe ele!Sper sa gasesc solutia postarii documentelor scanate.
Fişiere ataşate
Picture 229.jpg
Apisan

Mesajde Apisan » 04 Ian 2016, 14:32

La Multi Ani!
Noul an aduce vesti bune.Odata cu sosirea noului transport de hrana,reducerea tva,si nu numai.putem reduce pretul astfel:
1.Medopip standard:
-6lei/kg(bucata) la vanzari sub 200kg
-5,5lei/kg(bucata) la vanzari peste 200kg
2.Medopip stimulator
-6,5lei/(bucata)/kg comenzi sub 200kg
-6lei/buc/kg la comenzi peste 200kg
3.Medopip nozepima;
-4,5lei/buc/500g comenzi sub 200kg
-4lei/buc/500g pentru comenzi peste 200kg
Hrana se livreaza din Timisoara iar transportul ramine in sarcina cumparatorului.Dar pentru anumite destinatii mai apar livrari care pot fi suportate de mine.Exemplu:Ruta Timisoara-Arad-Deva-Alba-iulia-Aiud-Tg-Mures in fiecare vineri.Se mai poate gasi la Craiova,la RM.Valcea,la Tg.Neamt.Cand se face comanda analizam posibilitatea de livrare gratuita.Pentru comenzi de 4 paleti(4x720kg=2880kg) pentru o destinatie (ruta),pot executa gratuit(personal pe cheltuiala mea) transportul.
Pentru detalii de aprobari de comercializare, compozitie etc.le gasiti pe siteul Autoritatea nationala sanitara veterinara si pentru siguranta alimentelor -Institutul pentru controlul produselor biologice si medicamentelor de uz veterinar dar si la Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura.In 14.09.2012 a fost introdusa si pe lista biostimulatorilor decontati prin PNA.Deocamdata nu se mai deconteaza,poate pe viitor...Toate aceste documente le gasiti si la mine si pot sa vi le dau in copie odata cu livrarea produsului.Accesati:
http://www.apia.org.ro/files/pages_file ... folosi.pdf
Este usor de administrat.Nu trebuie decat sa tai cu cutitul sau sa strapungi cu furculita folia de plastic si apoi sa o pui cu folia taiata deasupra ramelor.Nu curge printre rame.Producatorul recomanda ca taierea sa se faca fisii(marcate pe ambalaj) dar din experienta nici daca se taie toata folia nu curge.Trebuie sa fie o temperatura foarte mare in stup(nici vara nu curge) sau o umiditate mare (ea absoarbe umiditatea).
Si la vaca daca ii dai tarate sau malai face lapte bun si mult.Poti sa-i dai si fin si lucerna sau trifoi dar si paie de grau orz sau ovaz ca tot hrana este.Si vezi ce rezultate ai.Asa este si la albine.
Merita incercat!
Pentru detalii legate de transport preturi si comenzi ma puteti suna la tel:0722783600 Sandu
Fişiere ataşate
Picture 221.jpg
Picture 228.jpg
Apisan

Mesajde teoapis » 04 Ian 2016, 19:57

Am folosit așa ceva, medopip plus în special! Un produs care se vrea oarecum proteic. Consistenţă bună, plăcută la gust, chiar e hidrofobă, absoarbe umiditatea, plăcut mirositoare, albinele o consumă cu plăcere. Ce mă nemulţumeşte e procentul de proteină care e foarte mic......1/%......Consider că preţul ar mai putea suferi modificări, măcar la acest produs! ;)
teoapis

Mesajde razvan2005 » 04 Ian 2016, 21:53

iar tu bai zgarcitule?tu n-ai cumpara nici hartie igienica,decat daca ar fi gratis,si acu te apuci sa faci preturi pe aici?
razvan2005

Mesajde teoapis » 04 Ian 2016, 22:26

Răzvane tată tot ranchiunos ai rămas! Pe unde merg pe acolo mă urmărești. :lol: :lol: :lol: Am intrat în Noul An, speram să te vindeci! Domnul să fie cu Tine! Se pare că ai nevoie! Noapte bună! ;)
teoapis

Re: Medopip.Hrana pentru albine de calitate 4,5/6/6,5lei

Mesajde Apisan » 23 Feb 2016, 10:09

Pentru cine doreste livrarea cu paletul,nu mai trebuie sa vin eu personal, am rezolvat transporul paletizat oriunde in tara pe cheltuiala mea.Paletul este adus la domiciliu sau sediul firmei, indiferent de locatie,daca e la oras sau la tara.
Comenzi la tel.0722783600.
Fişiere ataşate
Picture 228.jpg
Apisan

Mesajde teoapis » 23 Feb 2016, 11:29

Care e comanda minimă cu transport gratuit :?:
Minim 1 palet :?:
teoapis

Mesajde Apisan » 23 Feb 2016, 21:19

Poate fi gratis transportul si pentru 1kg ca daca trec eu prin zona, eu nu cer bani de transport.Problema este ca nu pot trece peste tot pe unde e nevoie.Daca nu gasim alte solutii mai convenabile 650kg este minimul pentru a obtine si transportul gratuit si pretul de en-gros(4/5,5/6lei/buc).Fiecare situatie are particularitatile ei.Important este ca pe niciunul sa nu ne coste transportul mai mult de 1leu/kg indiferent cine il plateste.Eu nu as mai avea profit iar dvs ati cauta altceva disponibil in zona.
De aceea cred ca este necesar ca in momentul in care sunteti hotariti puteti sa-mi spuneti cantitatea si locatia si putem analiza toate posibilitatile de comun acord.La 0722783600 putem discuta pe cheltuiala mea(am nelimitat in orice retea)si va pot suna eu.
Apisan

Mesajde Apisan » 03 Noi 2016, 19:06

Reducere de pret pentru Medopip nozepima.Pret Vechi 4,5lei/buc,pret nou la 4lei/buc.
Celelalte variante ramine pretul neschimbat.
Daca se va acorda ajutorul de minimis ,toate cele trei variante sunt recunoscute.
Medopip standard 6lei/buc/kg.
Medopip plus 6,5lei/buc/kg
Medopip nozepima 4lei/buc/500g
Fişiere ataşate
Picture 229.jpg
Apisan

Mesajde Apisan » 29 Dec 2016, 14:25

Stocul este epuizat.mai sunt aproximativ1000buc de nozepima.
Noul transport va sosi in prima parte a lunii ianuarie.
Preturile ramin neschimbate.
Medopip nozepima va fi ambalat la 1kg si va costa 6,5lei ca si medopip plus.
Apisan

Mesajde Apisan » 23 Ian 2017, 21:09

Stocul a fost refacut si a inceput distributia.Preturile ramin neschimbate.
Apisan

Mesajde Apisan » 23 Feb 2017, 09:40

Mai sunt disponibile aproximativ 8000kg de medopip plus.
Stocul de medopip standard si nozepina a fost epuizat.
Apisan

Înapoi la HRANA SI STIMULENTE PENTRU ALBINE